Géptér ajtó(k) kialakítása
A géptér ajtaja sok gondolkodás után (felnyíló, lenyíló, kinyíló…?) végül felnyíló lesz.
Az ajtót az ajtónyílás két oldalára rögzített sínek fogják vezetni.
Harmonika szerűen csukódik majd a gépre, azaz először felfelé, majd a gép tetejét elérve hátrafelé fog mozogni nyitás közben. Az ajtó nyitásában gázrugók segítenek majd. Egyenlőre csak az első ajtót tervezem ilyenre, de lehet, hogy a géptér hátulján is ilyen ajtó lesz majd. (de egyenlőre egy egyszerű, levehető lemez a elemet terveztem a géptér hátsó lefedésére)
Az ajtóról ugyan csöpögni fog a hűtőfolyadék és hullhat róla a forgács, de azt hiszem ez lesz a legegyszerűbb megoldás, mivel az oldalra nyíló és a két oldalra nyíló ajtó “nem férne el” a műhelyben. (~700 x 700mm-es az ajtó mérete)
A csöpögés ellen az ajtó alsó/belső élén jól elhelyezett félcsővel talán tudok védekezni.
Mivel rozsdamentes anyagot nem tudok hegeszteni, így valószínűleg az ajtó kerete valami vékony 15×30-as zártszelvényből lesz összerakva, amiben egy 6-8mm vastag plexi lap lesz (esetleg karcosodás elleni fóliával), amit könnyű cserélni, ha esetleg sérülne, vagy elkoszolódna.
2016-07-27 – Update!
Nos a felnyíló ajtó sajnos nem működőképes, a hely szűke miatt. Ugyanis nem fér el az alacsony belmagasság miatt. Így az ajtó lefelé nyíló, illetve lefelé csúszó kialakítású lesz.
Az ajtó egy sínben fog csúszni, ami megvezeti az ajtót és az ajtó kidobását is ez végzi majd. Az ajtót ugyanis a gép első síkjából ki kell dobatni ahhoz, hogy lefelé le lehessen csúsztatni.
Az ajtó, a felhúzása közben a felső végpont környékén egy befelé mozgató kényszer pályára áll majd. A kilincsek elfordításával pedig a peremnek feszül (gumi tömítéssel) így folyadék tömör és rezgésmentes is lesz.
Nyilván ezek csak tervek, de ebbe az irányba kell gondolkodnom. Sajnos másként nem férne le.